Lenka Menšíková a RosMarina


Jmenuji se Lenka Menšíková. Do svých sedmi let jsem žila na statku daleko za vesnicí v Beskydech, obklopená lesy, loukami a samotou. A každé léto jsem jezdila na Jižní Moravu k prarodičům, každý den si užívala jejich velkou zahradu plnou ovoce a zeleniny, květin a slunce.

Později jsem měla možnost poznat naše dvě velkoměsta, vystudovala jsem Provozně ekonomickou fakultu MZLU v Brně a odešla pracovat do Prahy. Byly to krásné roky, měla jsem skvělou práci, učila se žít v partnerství i sama se sebou. A i když jsem si život v Praze užívala, čím dál víc jsem si uvědomovala, že až jednou ... své děti chci vychovávat jinde a jinak. Že potřebuji prostor, zahradu, ticho a i tu samotu. A tak jsem díky mému muži, mým rodičům a mé víře opět Doma. V rodné vísce, s kouzelnými výhledy na hory a se zahradou s bylinkami a spoustou jedlých plodů.... a s dětmi. Touhou předat jim do života úctu a lásku k tomu, co nás obklopuje. Předat jim schopnost vidět, cítit, milovat. Naučit je úctě k sobě samému.

V té době jsem poznala vůně, esence Young Living, Dostala jsem je dárkem od své kamarádky. Voněly "tak trochu jinak" než jsem doposud znala. Cítila jsem jemnost, sladkou podmanivost, hloubku a zpomalení. Natolik probudily mou zvědavost, že jsem začala pátrat po tom, co jsou zač, jak esenciální oleje vznikají, jaká je jejich historie, co určuje jejich kvalitu. Nešlo jen o napsaná slova. Jejich filozofii, čistotu a lásku cítíte v každé kapce. A tak mě přivedly na cestu, po které chci jít dál a dál…

Přišla potřeba sdílení. Sdílení vůní a prožitků a moudrosti, kterou sebou tyto esenciální oleje nesou. Proto jsem založila RosMarinu. Místo odpočinku a zpomalení, zastavení se, zavnímání svého těla a duše, svých potřeb. Místo péče o ženu, její ženství a krásu. Místo péče o muže, jeho harmonii a rovnováhu. 

Pečuji o Vaši pleť a tělo, naplňuji srdce klidem a zpomaluji Váš svět. A to naplňuje mě. V tom vidím své poslání, které chci šířit dál. Chci Vám ukázat, že pečovat o sebe lze velmi jednoduše, stačí důvěřovat přírodě a budete překvapeni, co dokáže.

Důvěru v moudrost přírody se snažím předat i na svých workshopech, které mi opět otevřely cestu do Prahy a Brna. Učím ženy pečovat o sebe a své nejbližší jen tím, co nám příroda nabízí - panenské oleje, vonné esence, soli... Čarujeme a tvoříme krásu po kapkách. Je velmi nabíjející pozorovat radost a nadšení v očích žen a touhu se těmito čistými výrobky hýčkat...

Věnuji se krásným věcem a obklopují mě krásní lidé. Lidé, kteří hledali a našli nebo nacházejí svůj příběh. Jdou za svými sny. To bylo impulzem pro vznik mého projektu Ženy ZeMě. Chci sdílet, propojovat, společně sílit a inspirovat další k tomu, že změna musí přijít od nás samotných. Ženy ZeMě jsou tvořivé, radostné, zaměřené na náš region.

V současné době píši knihu - Výroba vlastních krémů. Tato nečekaná nabídka je pro mě výzvou a tak se těším, že se povede a brzy si ji budete moci pořídit také do své knihovny.  

A to je má cesta, po které kráčím….. Staňte se její součástí. Navštivte mě v RosMarině. Přijďte s námi čarovat..:)

Ing. Lenka Menšíková

Péče o pleť - RosMarina
esence RosMarina